Foto: se svolením Adobe

Webová verze Photoshopu je již dostupná, mimo jiné zahrnuje AI nástroje z desktopové verze

Po téměř dvou letech v beta verzi je od středy 27. září veřejně dostupná služba Adobe Photoshop na webuzjednodušená online verze aplikace pro úpravu fotografií na PC. Podle informací, které společnost Adobe uvedla, bude Photoshop pro web disponovat populárními nástroji Generative Fill a Generative Expand, které byly nedávno uvolněny pro desktopovou verzi aplikace Photoshop.

Tyto funkce využívají generativní model umělé inteligence Firefly společnosti Adobe, jsou k dispozici pro komerční použití a umožňují uživatelům rychle přidávat, odebírat nebo rozšiřovat obrázek pomocí textových příkazů ve více než 100 jazycích, a to vše při zachování světelných podmínek a perspektivy původního obrázku.

Photoshop pro web poskytuje také mnoho nejčastěji používaných nástrojů své desktopové verze, ale s přepracovaným rozvržením, které poskytuje zjednodušené uživatelské prostředí. Patří sem i funkce Contextual Task Bar, která navrhuje nejdůležitější kroky, které je třeba v pracovním postupu provést, a jež byla do desktopové aplikace Photoshop přidána na začátku tohoto roku.

I další nástroje jsou na panelu nástrojů pojmenovány a seskupeny tak, aby se v softwaru lépe orientovalo. Nicméně toto zobrazení lze vypnout, pokud dáváte přednost vzhledu uživatelského rozhraní desktopové verze aplikace Photoshop. Webová verze Photoshopu také umožňuje uživatelům přizvat ostatní ke spolupráci na projektech a těm, kteří nemají zakoupený Photoshop, alespoň umožňuje prohlížet a komentovat soubory.

Služba Photoshop pro web je součástí všech placených tarifů Photoshopu, ale není k dispozici jako samostatně dostupná.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.