Foto: se svolením WhatsApp

WhatsApp nově umožňuje ukládat mizející zprávy

Aplikace WhatsApp nově zavádí možnost nazvanou Keep in Chat (Ponechat v chatu), která uživatelům umožňuje zabránit tomu, aby zprávy ve vlákně Mizejících zpráv zmizely. Pokud si přejete novou funkci aktivovat, jednoduše stačí zprávu ve vlákně dlouze stisknout, díky čemuž smazána nebude. Nicméně osoba, která zprávu odeslala, bude o vaší volbě informována, a nakonec to bude právě ona, kdo rozhodne, zda ji v chatu ponechá. Pokud ne, zpráva po uplynutí určitého času zmizí do éteru jako obvykle.

Vedle uložených zpráv se zobrazí ikona záložky. Ke všem uloženým zprávám budete mít přístup ve složce Uložené zprávy, v níž jsou uspořádány podle chatů. WhatsApp uvádí, že funkci zavádí postupně a během několika týdnů by k ní měli mít přístup všichni uživatelé.

Na první pohled se zdá, že funkce Keep in Chat podkopává celý smysl mizení zpráv. Společnost WhatsApp však v příspěvku na blogu naznačila, že mohou nastat situace, kdy je třeba uložit zprávu (například hlasovou poznámku nebo něčí adresu), která obsahuje důležité údaje. V každém případě budou mít ti, kdo zprávu odeslali, možnost uložené zprávy i přesto smazat, a tak případně ochránit své soukromí.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.