Foto: se svolením WhatsApp

WhatsApp přináší nové funkce zlepšující ochranu soukromí

Společnost WhatsApp chce v rámci nové aktualizace snížit obtěžování nevyžádanými hovory a nabídnout uživatelům optimální nastavení soukromí. První funkce nazvaná Silence Unknown Callers (Umlčet neznámé volající) přesně toto nabízí – nevyžádané hovory nebudou vyzvánět, ale objeví se v seznamu hovorů pro případ, že budou důležité.

Další novou funkcí je Privacy Checkup (Kontrola soukromí), v rámci níž si budete moci nastavit několik vrstev ochrany soukromí, které zahrnují zabezpečení zpráv, hovorů a osobních údajů. Tímto způsobem budou uživatelé moci zvolit to, kdo je může kontaktovat, zkontrolovat si své osobní údaje, upravit nastavení chatů na soukromější či přidat lepší ochranu soukromí ke svému účtu.

Společnost WhatsApp také zveřejnila video, v němž uživatele vyzývá k tomu, aby se ozývali svým přátelům a nabídli jim možnosti soukromého chatu. Společnost dokonce vytvořila šablonu: „Ahoj, myslím na tebe. Jsem tady, kdyby sis potřeboval/a popovídat. Nikdo jiný než my to nemůže vidět. A můžeš také zapnout režim Zmizení nebo použít funkci Uzamčení chatu.“ Jde o způsob, jak WhatsApp propaguje klíčové funkce ochrany soukromí – například Zámek chatu, který byl představen teprve minulý měsíc.

Všechny nové funkce se již nyní zavádějí.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.