Foto: Pxfuel

WhatsApp uživatelům umožní sdílet soubory o velikosti až 2 GB

WhatsApp neustále vylepšuje své služby. Ostatně jako většina velkých sociálních platforem, které se snaží udržovat své postavení mezi konkurencí. V poslední době usilovně pracuje na vylepšení aplikace pro systémy Android a iOS. Před nedávnem zavedla podporu několika funkcí systému iOS 15, testuje funkce ankety, nové uživatelské rozhraní obrazovky pro volání a reakce na zprávy.

Podle nejnovějších informací ze serveru WABetaInfo by WhatsApp v současné době měl pracovat také na zavedení možnosti sdílet soubory velké až 2 GB.

Prozatím přitom bylo možné v rámci WhatsAppu sdílet pouze soubory o velikosti menší než 100 MB. Nicméně právě konkurenční aplikace pro zasílání zpráv (například Telegram), umožňují uživatelům posílat soubory o velikosti až 1,5 GB. Není proto divu, že po navýšení kapacity pro odesílání souborů volali uživatelé aplikace WhatsApp již delší dobu. Nyní je společnost konečně vyslyšela.

Podle WABetaInfo umožňuje beta verze WhatsApp pro Android 2.22.8.6 (a 2.22.8.7 pro iOS) uživatelům odesílat mediální soubory o velikosti až 2 GB. Novinka je prozatím omezena pouze na některé uživatele v Jižní Americe. Prozatím není známo, kdy a zda vůbec společnost plánuje rozšířit beta testování i do dalších regionů.

Nicméně vzhledem ke skutečnosti, že jde o velmi žádanou funkci, je téměř jisté, že se nové funkce dočkáme celosvětově. Zavádění by pravděpodobně nemělo trvat příliš dlouho.

Zdroj: pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.