Foto: Pxfuel

WhatsApp vylepšuje hlasové zprávy, přidává rychlé přehrávání, pauzu a řadu dalších šikovných funkcí

Používáte ve WhatsApp hlasové zprávy? Pokud ano, pak vás v několika následujících týdnech potěší vylepšení této funkce. Společnost totiž oznámila, že bude zavádět některá vylepšení hlasových zpráv například včetně možnosti poslouchat zprávu při čtení dalších chatů či přehrávat zprávy 1,5násobnou nebo 2násobnou rychlostí, což je velmi praktická funkce, kterou ocení řada uživatelů.

Kromě poslechu bude vylepšeno ale také nahrávání hlasových zpráv. Aplikace WhatsApp umožní pozastavit a obnovit nahrávání, což znamená, že v nahrávkách by se měly přestat objevovat příliš dlouhé pauzy, kdy mluvčí přemýšlí, co má říct dál. Zprávu si také bude možné před odesláním poslechnout.

Kromě nových funkcí došlo také k menšímu designovému vylepšení. Namísto pouhého řádku, který zobrazoval průběh přehrávání hlasové zprávy, bude nyní WhatsApp používat průběh skutečné zprávy. Aplikace WhatsApp si navíc bude umět zapamatovat, kde jste se skončili, když jste přehrávání pozastavili, a umožní vám začít přehrávání od tohoto bodu znovu, takže nebude nutné znovu poslouchat celou zprávu.

Již nyní je jasné, že jde o řadu velmi praktických vylepšení, která budou mezi uživateli hojně využívána. Co se statistiky týče, WhatsApp uvádí, že uživatelé odešlou v průměru 7 miliard hlasových zpráv denně. Tyto novinky se proto dotknou celé řady uživatelů. Skvělé přitom je, že WhatsApp postupně dotahuje ztráty, které měl oproti konkurenčním aplikacím. Kromě vylepšení hlasových zpráv nedávno oznámil, že uživatelům umožní sdílet soubory až o velikosti 2 GB.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.