Foto: Wikimedia Commons

X rozdává modré známky ověření uživatelům s více než 2 500 sledujícími

Včera večer několik významných novinářů a dalších lidí zveřejnilo na síti X, že nečekaně získali zpět své ,,modré ověření”.

Jeden z uživatelů sdílel zprávu z X, která ukazuje, že aktualizace nebyla náhodná: ,Jako vlivnému členu komunity X jsme vám poskytli bezplatné předplatné Premium podléhající podmínkám X Premium,” uvádí se v něm.

Následný tweet společnosti X poskytl vysvětlení: Všechny účty s více než 2 500 ověřenými (tj. placenými předplatiteli Premium nebo Premium+ s modrým označením) získávají funkce Premium zdarma a všechny s více než 5 000 účty získávají úroveň Premium+ bez reklam, rovněž zdarma.

Předtím dostávali modré ověření pouze uživatelé s velkým počtem sledujících (minimálně v řádu milionů), spolu s celebritami a korporacemi/mediálními společnostmi. Nový krok se zdá být způsobem, jak přilákat vlivné uživatele s nižším počtem sledujících (převážně novináře).

Co k tomu vedlo? Společnost X se možná rozhodla, že potřebuje více novinářů s ověřením. Po nedávných událostech (zemětřesení na Tchaj-wanu, volby v Turecku, zřícení mostu v Baltimoru) si někteří uživatelé stěžovali, že X už není zlatým standardem zpravodajské platformy, jakou býval Twitter.

Je to pravděpodobně proto, že novináři, kteří zpravodajství píší, mají menší dosah, neboť algoritmy X šíří obsah a komentáře s modrým ověřením. To znamená, že spíše uvidíte komentáře ,,všeználků”, kteří zaplatili 8 dolarů, než zkušených novinářů, kteří mohou poskytnout užitečné a pravdivé informace.

Vzhledem k tomu, že modrá ověření jsou nyní v mnoha případech spíše známkou hanby, dost uživatelů, kteří je znovu získali, z toho nemají příliš radost.

Zdroj: engadget.com