Foto: Pxfuel

X zpomaluje načítání odkazů na některé webové stránky, důvodem je pravděpodobně Muskova nesnášenlivost

Zdá se, že Elon Musk se opět rozhodl potrestat své domnělé nepřátele. Zdá se totiž, že na své sociální síti X zasáhl do rychlosti načítání odkazů na The New York Times, Mastodon, Bluesky, Threads a Substack, a to aby se načítaly výrazně pomaleji.

Klepnutí na odkazy na tyto webové stránky v rámci X způsobuje poměrně velké zpoždění při načítání webových stránek ve srovnání s přechodem na odkazy z jiných stránek. Zpoždění, které činí zhruba 5 sekund, si všimli uživatelé na fóru Hacker News a později o něm informoval také deník The Washington Post.

Zdá se, že se toto pomalejší načítání týká pouze několika populárních webových stránek, které Musk v minulosti veřejně napadl. Uživatel, který o problémech poprvé informoval na serveru Hacker News, odhadl, že zpoždění se poprvé objevilo 4. srpna, a poznamenal, že by mohlo být úmyslné. Zajímavé přitom je, že 4. srpen je den, kdy Musk v reakci na zprávy o Jihoafrické republice označil The New York Times za „apologetu rasové genocidy“.

Ačkoli prozatím není jasné, zda jsou důvodem skutečně Muskovy osobní antipatie, zdá se to být pravděpodobné. Nebylo by to totiž poprvé. Musk již dříve zablokoval odkazy na Substack, Mastodon, Threads a další konkurenty. Veřejně také zaútočil na The Times a krátce před zavedením služby Twitter Blue (nyní nazvané X Premium) zrušil této publikaci status ověřeného webu. Šéf X se také v současné době pře s generálním ředitelem Meta Markem Zuckerbergem kvůli spuštění konkurenční platformy Threads.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.