Xiaomi připravuje vlastní herní telefon

O hraní na mobilních telefonech se v poslední době mluví čím dál více. Velké úspěchy na nich slaví oblíbené online hry, jako je PUBG nebo Fornite. To by mohlo pozvednout poněkud upozaděnou kategorii tzv. herních telefonů, jejichž výbava a ovládání je uzpůsobena pro lepší herní prožitek.

Společnost Xiaomi ohlásila, že do výše zmíněné kategorie v nejbližší době přibude přírůstek z její dílny. Telefon Black Shark, který vznikl ve spolupráci se stejnojmennou technologickou společností, do níž Xiaomi nedávno investovalo, by měl hráčům nabízet řadu užitečných prvků a svou hardwarovou výbavou být nejlepším herním telefonem na trhu.

Od Razer Phonu, nejlepšího herního telefonu současnosti, se vzhledově velmi liší. Jeho displej je užší a hrany zaoblenější. Zajímavě vypadají i pogumovaná záda, která usnadní pohodlné a bezpečné držení telefonu po delší dobu. Výbavou se telefon pohybuje v naprosté špičce – procesor Snapdragon 845 doplňuje operační paměť 8 GB RAM. Displej telefonu by měl mít netradiční poměr 21:9 a Full HD rozlišení. To vše doplněno baterií s kapacitou 4000 mAh.

Další parametry displeje jako obnovovací frekvence, které by mohly být pro hráče podstatné, zveřejněny nebyly. Velmi zajímavý je nadstavbový ovladač s tlačítky a dotykovým panelem, který se zasune do boku telefonu. Inovativně by měl být vyřešený i systém chlazení, jehož konstrukce by měla snížit teplotu telefonu až o 8°C.

Telefon zřejmě přijde na trh ve více variantách a lišit se bude velikostí operační paměti. Levnější verze s 6 GB RAM by měla stát v přepočtu kolem 500 dolarů, což je za telefon s procesorem Snapdragon 845 velmi dobrá cena. Nejdříve bude dostupný na čínském trhu.

Zdroj: theverge.com