Xvideos koupil v aukci časopis Penthouse

Česká firma WGCZ, stojící za největším pornoportálem na světě Xvideos, vydražila v konkurzní aukci slavný erotický časopis Penthouse. Porazila mimo jiné i společnost Mindgeek, která provozuje další velký web pro dospělé Pornhub.

Penthouse se loni kvůli přetrvávajícím dluhům dostal do finančních problémů a na konci ledna zažádal o ochranu před věřiteli. Učinil tak ve své historii již potřetí. Minulý týden se v Kalifornii konala aukce veškerých aktiv časopisu a nejvyšší nabídku v hodnotě 11,2 mil. dolarů podala pro někoho možná překvapivě právě česká firma.

WGCZ si koupí časopisu upevňuje svou pozici vůči svému největšímu konkurentovi, zmíněné firmě Mindgeek, jež je považována za světovou jedničku v poskytování obsahu pro dospělé. Majitelé Xvideos hodlají Penthouse využívat v kombinaci s prémiovou uměleckou erotikou, která je v posledních letech na vzestupu.

Penthouse byl založen v roce 1965 ve Velké Británii Američanem Bobem Guccionem coby erotičtější alternativa časopisu Playboy. Velké popularitě se těšil hlavně v 60. a 70. letech a mohl si dovolit produkovat i kontroverzní velkorozpočtový erotický film Caligula s mnoha slavnými hereckými hvězdami. Do roku 1995 vydělal 4 mld. dolarů.

S nástupem internetu se ale nejen jemu přestalo dařit, zadlužil se a dvakrát zbankrotoval. Naposledy se časopis snažila zachránit americká režisérka filmů pro dospělé a jeho poslední šéfredaktorka Kelly Hollandová, nicméně se jí to nepodařilo a následoval konkurz a aukce majetku.