Foto: Unsplash

YouTube testuje novou AI funkci a chatbota pro videa

YouTube v pondělí oznámil dvě nové experimentální funkce generativní umělé inteligence. Předplatitelé služby YouTube Premium si již mohou vyzkoušet tzv. shrnutí komentářů generované umělou inteligencí a chatbota, který odpovídá na dotazy ohledně toho, co sledujete. Funkce jsou dostupné opt-in, což znamená, že je neuvidíte, pokud nejste placeným členem, který se k testování přihlásí.

Shrnutí komentářů poháněné umělou inteligencí bude komentáře organizovat podle témat. YouTube k představení této funkce použil komentáře pod videi Mr. Beasta, z nichž lze například vyfiltrovat „více 7denních výzev“, „Lazarbeam by měl být ve více videích“ apod. Klepnutím na tato téma přitom zobrazíte kompletní seznam souvisejících komentářů. Nástroj nicméně bude spuštěn prozatím pouze  u některých videí v angličtině, jež obsahují mnoho komentářů.

YouTube představil také svého chatbota. Asistent založený na velkých jazykových modelech (LLM) vám umožní prozkoumat platformu daleko více do hloubky, a to tak, že vám bude klást otázky týkající se obsahu a nabízet související doporučení. Společnost uvádí, že nástroj umělé inteligence, který se podobá chatování s Bardem, čerpá informace z YouTube a webu a poskytuje odpovědi bez přerušení přehrávání. Oprávnění uživatelé jej najdou pod novým tlačítkem Ask v aplikaci YouTube pro Android.

Předplatitelé služby YouTube Premium se mohou přihlásit k těmto novým funkcím na stránce YouTube Experimenty. Nicméně společnost varuje, že experimentální funkce nemusí vždy fungovat správně, stejně jako nebudou dostupné u každého videa,

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.