Foto: Unsplash

YouTube zavádí pro předplatitele služby Premium možnost přehrávat videa ve vylepšeném rozlišení 1080p

Na YouTube je nyní pro všechny předplatitele služby Premium nově dostupná možnost přehrávat videa ve vyšší kvalitě 1080p, potvrdil mluvčí Paul Pennington serveru The Verge. Po kliknutí na symbol ozubeného kolečka pod YouTube videem uvidí uživatelé nové rozlišení 1080p enhanced bitrate (zvýšená přenosová rychlost). Pokud toto nové rozlišení zvolí běžný uživatel, bude po kliknutí vyzván k zaplacení služby Premium.

YouTube začalo 1080p enhanced bitrate testovat na začátku tohoto roku a popisuje jej jako “verzi 1080p, která poskytuje více informací na pixel, což vede ke kvalitnějšímu obrazu”. Přenosová rychlost (bitrate) se používá jako měřítko pro množství dat přenesených za určitý časový úsek. Zvýšení přenosové rychlosti vede ke zlepšení kvality obrazu, aniž by se uživatelé museli na video dívat ve vyšším rozlišení. To znamená, že uživatelé s předplatným Premium nebudou muset pro získání kvalitnějšího obrazu streamovat videa v rozlišení 4K. Přehrávání videa v rozlišení 4K totiž může být na pomalejších internetových připojeních problematické.

YouTube před několika měsíci zavedl 1080p enhanced bitrate pro zařízení s iOS, nyní k němu ale bude mít přístup více uživatelů. YouTube Premium nenabízí jen vylepšené rozlišení 1080p, ale nabízí i další funkce, jako odstranění reklam, offline sledování nebo možnosti přehrávat videa na pozadí.

Zdroj: www.engadget.com, www.theverge.com