Zdroj: youtube.com/user/marquesbrownlee

Youtuber dostal možnost otestovat prototyp Xiaomi Mi Mix Alpha, telefonu s obmotaným displejem

Už je to více než půl roku, co společnost Xiaomi představila podobu svého telefonu Mi Mix Alpha, který na první pohled zaujal svou specifickou podobu. Jedná se o jedinečný telefon, který se snaží v maximální míře využívat obrazovku, jež je kolem něj doslova obmotaná. Designéři nechali pouze úzký proužek s kamerovým modulem na jedné z delších stran zařízení (kvůli jeho charakteru vlastně nemůžeme říci, jestli se jedná o záda nebo přední část).

Od prvního představení jsme o telefonu příliš mnoho informací nedostali. Nyní však tento prototyp společnost Xiaomi poskytla youtuberovi Marquesi Brownleemu (známému také jako MKBHD ), jenž měl možnost nový telefon otestovat a detailně představit.

Displej telefonu má rozlišení 2088×2250 pixelů a podle Xiaomi má (v případě, že by byl roztažen do plné délky) úhlopříčku 7,9 palců. Ovládání tohoto telefonu je vzhledem k povaze displeje velmi specifické. Boky telefonu slouží pro zobrazování notifikací a aktuálního času, zároveň v sobě ukrývají neviditelná tlačítka, jež slouží například pro úpravu hlasitosti telefonu.

Díky tomu, že telefon je oboustranný, nepotřebuje druhou selfie kameru a místo ní využívá menší displej na „zádech“ telefonu a hlavní kamerový modul, který se pyšní rozlišením 108 megapixelů. Díky akcelerometru a gyroskopu je při práci s předním displejem zadní displej vypnutý a naopak. Při běžném použití slouží zadní displej k poznámkám a rychlým informacím, jež se týkají počasí, ušlých kroků nebo ovládání hudby. Jedná se však pouze o základní nastavení, které bude nepochybně možné rychle měnit.

Na nový telefon je podle jeho recenzenta nutné si zvyknout a rozhodně nebude pro každého. Telefon působí v ruce poněkud kluzce. Objevil také, že displej není tvořený jedním kusem, ale jedná se o tři displeje spojené dohromady.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.