Zdroj: Youtube.com

Youtuber vytvořil model prasete z Minecraftu v reálné velikosti, jeho rychlost dosahuje 30 kilometrů v hodině

Minecraft je hra založená na kreativitě a fantazii. Proto není divu, že se jí často věnují lidé, kteří rádi montují a vytváří věci, a to nejen ve virtuálním, ale také v reálném světě. Příkladem může youtuber Electo, který se rozhodl vytvořit model populárního hranatého čuníka ze hry Minecraft.

A jeho model není ledajaký, model má reálné měřítko vzrostlejšího selete a je možné na něm jezdit. Hamborghini, jak své vozidlo Electo tematicky pojmenoval, dokáže dosáhnout rychlosti až 30 kilometrů za hodinu. K řízení potom používá originální systém. Čuník Hamborghini je totiž vybaven strojovým viděním, a dokáže díky tomu rozeznat maketu mrkve (jak jinak než s typickými pixely) vytištěnou na 3D tiskárně. Podle polohy mrkve zavěšené na klacíku pak dokáže prase manévrovat.

Ve svém videu na internetu popisuje Eleco, jak své prase stavěl. Začal u hledání vhodné baterie, která poskytne dostatek energie. Následoval vývoj výše popsaného způsobu řízení. Pro zatáčení používá kolečka podobná těm z košíku supermarketu, která jsou napojená na dvojici motorů z akuvrtačky, jejich přesné otáčky řídí počítač Arduino.

Jako správný maker nabízí Electo plány svého projektu včetně odkazů na konkrétní produkty, s nimiž pracoval. Podobné prase si díky tomu může postavit (a především vylepšit) každý schopnější kutil. V současnosti je původní Hamborghini v péči svého tvůrce, protože se neočekávaně rozjelo a při nárazu o chodník si zlomilo nohu.

Zdroj: techtimes.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.