Foto: se svolením Archer Aviation

Za dva roky bude v Chicagu zprovozněna letecká taxislužba z letiště do centra města

Společnosti Archer Aviation a United Airlines oznámily spolupráci, jejímž cílem je zahájit komerční leteckou taxislužbu v Chicagu. Společnosti plánují otevřít letovou trasu mezi centrem města a mezinárodním letištěm O’Hare již v roce 2025.

Kromě toho, že je Chicago sídlem a největším dopravním uzlem společnosti United, nutnost dojíždět na letiště z něj dělá také ideální zkušební místo pro létající taxíky. Cesta mezi O’Hare a západním předměstím Rosemont může trvat od 35 minut do více než hodiny v závislosti na dopravě. Společnost Archer však odhaduje, že leteckým taxíkem bude cesta z O’Hare do cíle na heliportu v centru města trvat pouhých 10 minut. Program bude zpočátku omezen na hlavní trasu O’Hare-centrum města, ale společnosti časem plánují přidat menší trasy do okolních obcí.

Nový způsob dopravy by navíc měl být cenově konkurenceschopný stávajícím způsobům dopravy. Archer ale prozatím neuvedl více podrobností. Mezi výhody projektu patří i prospěšnost pro životní prostředí. Letecké taxíky totiž budou využívat elektromotory a baterie.

Toto partnerství je poslední z investic společnosti United do létajících taxíků. V loňském roce si letecká společnost objednala nejméně 200 elektrických létajících taxíků u společnosti Eve Air Mobility, což následovalo po záloze 10 milionů dolarů, kterou složila měsíc předtím u společnosti Archer.

Kromě chicagských pozemních taxíků a sdílených jízd se město může pochlubit obřím systémem veřejné dopravy, který využívá nadzemní vlaky a autobusy, které by měly být do roku 2040 plně elektrické.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.