Za vytvoření a prodej cheatovacího programu do GTA Online padla pokuta 150 000 dolarů

Herní svět dneška je místem nejen zábavy, ale i byznysu. Na hrách lze vydělávat tím že je samy vytváříte, hrajete profesionální úrovni nebo také tím, že parazitujete na oblíbených titulech. Poslední možnost je ovšem samozřejmě nelegální a může stát, že za ní přijde trest.

Jeden z takových případů se v USA dostal až před Federální soud a ten rozhodl, že viník Jhonny Perez musí zaplatit pokutu neuvěřitelných 150 000 dolarů plus náklady na soudní výlohy. A čím se provinil? Vytvořil a prodával nelegální cheatovací program do hry GTA V.

Ten umožňoval svým uživatelům téměř vše co je možné si představit, od zisku herní měny (kterou je oficiálně možné koupit za opravdové peníze) nebo zbraní a dopravních prostředků, přes zabíjení hráčů, procházení zdí čí nesmrtelnosti, až po mění počasí ve hře. Program nazvaný Elusive fungoval do roku 2016, než si jej studio Take Two všimlo, a uživatelé za něj platili od deseti do třiceti dolarů měsíčně.

Take Two, provozovatelé populárního GTA Online odhadují, že celkový zisk, o kterých přišli díky tomuto programu, by se mohl dosáhnout výše až 500 000 dolarů. Jedná se o samotný zisk z herní měny, stejně jako o ztrátu popularity hry u některých hráčů, které cheateři šikanovali a zabíjeli. Samostatnou kapitolou je potom fakt, že samotný zásah do hry je porušení licence s jejímiž podmínkami autor cheatu souhlasil, když si hru instaloval a hrál.

Výše pokuty je opravdu obrovská a Jhonny Perez jí dostal i přes to, že slíbil Take Two, že dá veškeré vydělané peníze a charitu. Jeho příklad bude zřejmě sloužit jako odstrašující pro všechny, kdo by se podobnou činnost v budoucnu chtěli pokoušet.

Zdroj: arstechnica.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.