Foto: se svolením Apple

Zákaz prodeje hodinek Apple Watch byl prozatím pozastaven

Federální odvolací soud ve Washingtonu ve středu povolil společnosti Apple pokračovat v dovozu modelů Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2. Rozhodnutí soudu přišlo den poté, co společnost Apple podala odvolání proti rozhodnutí Komise pro mezinárodní obchod (ITC) o zákazu dovozu obou modelů hodinek Apple Watch, které jsou předmětem patentového sporu. Rozhodnutí soudu je však dočasné, prozatím do 10. ledna. Prodej na webových stránkách a v Apple Storech v USA by měl být obnoven.

Podle agentury Bloomberg generují prodeje společnosti Apple týkající se hodinek Watch ročně přibližně 17 miliard dolarů ročně. V říjnu ITC rozhodla, že Apple porušil dva patenty patřící kalifornské společnosti Masimo. Oba patenty se týkaly snímače kyslíku v krvi, který Apple od roku 2020 zahrnuje do většiny modelů hodinek Watch. ITC zamítla odvolání společnosti Apple proti svému rozhodnutí a poslala případ až do Bílého domu k prezidentskému přezkumu. Prezident Biden však rozhodnutí ITC nevetoval, což znamenalo, že zákaz minulý týden oficiálně vstoupil v platnost.

Ve svém odvolání podaném v úterý společnost Apple tvrdila, že v případě pokračování zákazu „utrpí nenapravitelnou újmu“. Společnost v současné době zkoumá možnost přepracování snímačů kyslíku v krvi ve svých chytrých hodinkách poté, co ITC i společnost Masimo uvedly, že softwarová oprava, kterou se společnost snaží vydat, by k vyřešení patentového sporu nestačila.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.