Ze Sony odchází současný předseda představenstva a bývalý CEO Kazuo Hirai

Současný předseda představenstva a bývalý šéf Sony Kazuo Hirai oznámil, že 18. června ze společnosti odejde. Poté jí bude nicméně v případě potřeby k dispozici jako seniorní poradce. V Sony strávil dlouhých 35 let.

Hirai byl jmenován výkonným ředitelem japonského technologického obra v roce 2012, krátce poté, co v předcházejícím roce zaznamenal ztrátu 6,4 mld. dolarů. Jeho cílem bylo snížit náklady a zaměřit se na segment s fotoaparáty a herní byznys, což po pár letech přineslo ovoce – za fiskální rok 2017 Sony vykázala zisk 6,7 mld. dolarů.

Krátce poté z této funkce odstoupil a jeho místo zaujal dosavadní finanční šéf Kenichiro Jošida. Od té doby působil jako předseda představenstva.

Hirai začínal v hudebním oddělení a později se dostal do čela herní divize, které šéfoval až do zmíněného roku 2012, kdy v čele Sony vystřídal Howarda Stringera. Za Hiraiova vedení společnost uvedla na trh mimořádně úspěšnou konzoli Playstation 4 (2013), které se do konce minulého roku prodalo téměř 100 milionů kusů, nebo svůj první kompakt s full-framovým snímačem Alpha A7. Velmi dobře se za jeho působení v obou rolích daří také divizi starající se o výrobu senzorů do fotoaparátů.

Nepodařilo se mu nicméně zvrátit nepříznivý trend smartphonové divize, která je již nějakou dobu ztrátová (za poslední čtyři kvartály na ní Sony prodělala v přepočtu přes 900 mil. dolarů). V této souvislosti včera oznámila, že ji společně s divizí fotoaparátů, televizorů a audio zařízení začlení do nové zastřešující divize s názvem Electronics Products and Solutions, od čehož si slibuje lepší výrobní synergii i ušetření nákladů až o polovinu. Reorganizace má být hotova již 1. dubna.

 

Zdroj: endgadget.com, gizmochina.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.