Foto: se svolením Google

Zklamání: chytré hodinky Google Pixel Watch poběží na zastaralém čipu

Na letošní konferenci I/O Google oficiálně potvrdil, že chystá hodinky Pixel Watch. Nicméně při prezentaci nebyly uvedeny žádné konkrétní specifikace, protože do jejich uvedení zbývá ještě několik měsíců. Každopádně server 9to5Google nyní zjistil, že hodinky Pixel Watch pohání čip Exynos, který původně debutoval v hodinkách Samsung Galaxy Watch z roku 2018.

Informace o tom, že hodinky Pixel Watch ukrývají čipovou sadu od Samsungu, jsme poprvé zaslechli koncem loňského roku. Mnozí předpokládali, že Google využije právě oznámený Exynos W920, který najdeme v hodinkách Galaxy Watch 4. Tím by hodinky Pixel Watch získaly takové přednosti, jako je výkon a efektivita spojená s 5nanometrovým čipem a jádry Corex-A55. Při uvedení modelu W920 Samsung tvrdil, že se bude moci pochlubit „přibližně o 20 % vyšším výkonem procesoru a desetkrát vyšším grafickým výkonem než u jeho předchůdce“.

Na rozdíl od toho je ale Exynos 9110 (který v hodinkách najdeme) postaven na 10nm procesu se dvěma jádry Cortex-A53. To je podobné jako u čipu Snapdragon Wear 4100+ (přestože jde o méně efektivní 12nm).

Google s největší pravděpodobností používá starší čip, protože projekt Pixel Watch začal již před nějakou dobou. A změna čipové sady mohla později příliš zpozdit vývoj a uvedení hodinek Pixel Watch na trh.

Přestože je škoda, že toto dlouho očekávané zařízení nepoužívá absolutně nejnovější komponenty, čipset není všechno a i tak se můžeme dočkat šikovných hodinek, které nám budou mít co nabídnout. Pixel Watch budou na trh uvedeny letos na podzim společně s telefony Pixel 7 a 7 Pro.

Zdroj: 9to5google.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.