Foto: Unsplash

Známe další podrobnosti o fotoaparátu nadcházející řady iPhone 14

V poslední době se roztrhl pytel s novými informacemi ohledně nejnovější řady iPhone 14. Všechny přitom prozatím naznačují, že bychom se měli dočkat velmi výkonného fotoaparátu a velkého snímače v modelech iPhone 14 Pro. Poslední únik potvrzuje, že se můžeme těšit také na 48Mpx senzor.

Nejnovější informace na Weibo zveřejnil uživatel Fishing 8. Podle něj bude nová řada iPhonů 14 vybavena 48MP širokoúhlým fotoaparátem o velikosti 1,22 µm DPAF (což je o 0,68 µm méně než u iPhonu 13 Pro a 13 Pro Max). Nový snímač by měl pocházet od společnosti Sony, tedy stejně jako ty u současných modelů jablečných telefonů, a mohl by být vybaven stejným systémem automatického ostření Dual Pixel Auto Focus (DPAF), který je prodáván pod označením Focus Pixels. To znamená, že uživatelé budou moci nahrávat video HDR 16:9 rychlostí až 60 snímků za sekundu.

Dalším důležitým parametrem je, že nový snímač by mohl být o 21,1 procenta větší než širokoúhlý fotoaparát v řadě iPhone 13. Jeho velikost bude údajně 1/1,3 palce. Pokud se zvěsti potvrdí, větší snímač by znamenal, že bychom mohli dostat větší objektiv, který by zachytil více světla, což by také potvrzovalo informace, které tvrdí, že se dočkáme výrazného zvětšení fotoaparátu u modelů iPhone 14 Pro.

Vzhledem k tomu, že nejde o první únik, který informuje o 48Mpx fotoaparátu u čtrnáctkové řady (viz zpráva zde), uvedené získává na stále větší důvěryhodnosti. Analytik Ming-Chi Kuo se navíc kromě jiného zmínil o tom, že nový iPhone „pozvedne fotografování mobilním telefonem na novou úroveň“. Je proto již téměř stoprocentně jisté, že nás Apple (minimálně z hlediska fotografování) velmi příjemně překvapí.

Zdroj: pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.