Foto: Unsplash

iPhone 14 Pro překvapí obrovským fotoaparátem

Jablečné telefony tradičně nabízejí jedny z nejlepších fotoaparátů. V poslední době se dozvídáme stále více informací o chystaných vlajkových smartphonech společnosti Apple roku 2022 – iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Únik pochází od analytika společnosti Apple Ming-Chi Kua, který tvrdí, že modely iPhone Pro budou vybaveny ještě větším fotoaparátem, než jakým se chlubí iPhone 13 Pro.

Tato informace se zakládá na CAD souborech iPhone 14 Pro, které unikly minulý týden. Obrázky ukazují, že Apple zvětšil velikost fotoaparátu v Pro modelech chystaného iPhonu. Kuo na Twitteru prozradil, že velikost kamerového modulu se úhlopříčně zvětší přibližně o 25–35 %, zatímco hrbolek fotoaparátu bude větší o 5–10 %.

Analytik dále uvedl, že hlavním důvodem pro zvětšení fotoaparátu u modelů iPhone Pro je „vylepšení zadního fotoaparátu na 48 Mpx“. iPhone 14 Pro a Pro Max totiž budou údajně vybaveny 48Mpx primárním senzorem, zatímco modely iPhone 14 a 14 Max by si měly zachovat 12Mpx snímač.

Kromě většího fotoaparátu očekáváme, že modely Pro čtrnácté řady budou mít odlišný tvar výřezu, větší baterii (oproti modelu iPhone 13 Pro) a všeobecně přinesou poměrně velkou řadu změn.

Vyjma nových telefonů čtrnácté řady plánuje společnost Apple na letošní rok uvést také novou generaci iPadu Pro (konkrétně na podzim 2022). Tyto nové modely by měly přinést podporu nabíjení MagSafe a novou generaci čipové sady Apple M2.

Zdroj: pocketnow.com