Zdroj: YouTube.com

Známe jména dabérů vedlejších rolí remaku Mafia: Definitive Edition

Zatímco nedávno jsme vás informovali o tom, že hlavní roli Tommyho Angela v netrpělivě očekávaném remaku Mafia: Definitive Edition bude i po 18 letech opět dabovat Marek Vašut, nyní známe i jména dalších českých herců, kteří propůjčili svůj hlas ostatním postavám.

Na koho se tedy mohou hráči těšit? Postavu Sama svým hlasem v češtině ztvární Luděk Čtvrtlík (v originále Don DiPetta), Paulieho Petr Rychlý (Jeremy Luke), Donu Salierimu propůjčí svůj hlas Marcel Vašinka (Glenn Taranto), Sarah Lucie Pernetová (Bella Popa), Frankovi Dalimil Klapka (Steven Oliver), Donu Morellovi Ludvík Král (Saul Stein) a Detective Norman bude ztvárněn Alexejem Pyškem (Dameon Clarke).

Mafia: Definitive Edition se snaží od původní hry původní hry Mafia: The City of Lost Heaven mimo jiné odlišit právě i bohatším vykreslením vedlejších postav, které v příběhu získají více prostoru. Vývojáři ze studia Hangar 13 tento krok vysvětlují také tím, že životní příběh Tommyho Angela tak bude působit realističtěji.

Podle slov prezidenta a komerčního ředitele studia bylo cílem vývojářů „zachovat ducha příběhu a postav, ale zároveň je více rozvinout, kde to bylo možné.“. Dobrým příkladem je třeba postava Sarah, která je v originální hře sice předmětem Tommyho milostného zájmu, ale nemá příliš velký prostor. To by se ale mělo v chystaném remaku změnit.

Kromě známých postav však vývojáři věnovali úsilí také obyčejným obyvatelům města Lost Heaven. Aby bylo prostředí co nejvěrohodnější a vystihovalo atmosféru počátku třicátých let 20. století na americkém Středozápadě, všichni dabéři byli speciálně proškoleni. Ve hře bude použita tehdejší slovní zásoba včetně slangových výrazů (bohužel těžce přeložitelných do českého jazyka). Upravena byla i náplň hovorů, a to tak, aby odpovídala skutečným tématům, o nich se lidé v té době bavili (mezi nejčastější patřila např. prohibice, New Deal, Hoover či F. D. Roosevelt).

O tom, zda se vývojářům podařilo vystihnout tehdejší atmosféru, se budeme moci přesvědčit už za dva měsíce, Mafia: Definitive Edition totiž vyjde 25. září.

Zdroj: mafiagame.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.