Foto: se svolením Zoom

Zoom v Apple Vision Pro umožní uživatelům sdílet mimiku prostřednictvím avatara

Náhlavní souprava pro smíšenou realitu Apple Vision Pro bude zpočátku postrádat některé významné nativní aplikace, včetně Netflixu, Spotify a YouTube. Avšak jednou z aplikací, ke kterým budou mít uživatelé přístup, až bude koncem tohoto týdne debutovat, je Zoom, který bude podporovat funkci Persona Vision Pro.

To znamená, že uživatelé Vision Pro budou moci vytvářet digitální verze sebe sama. Pokud máte zmíněnou Personu, ostatní účastníci hovoru přes Zoom nebo FaceTime budou moci prostřednictvím vašeho avatara vidět vaši mimiku a pohyby rukou. Ačkoli uživatelé Vision Pro budou reprezentováni jako Persony (pokud tuto možnost zvolí), ti, kteří se připojí k hovoru z jiných zařízení, budou zobrazeni jako plovoucí dlaždice.

Zoom bude jednou z prvních velkých aplikací třetích stran, které tuto technologii využijí. Apple uvedl, že Microsoft Teams a Cisco Webex se do této skupiny zapojí také. Společnost tvrdí, že nastavení Persony pomocí Vision Pro zabere jen několik minut.

Na jaře se v aplikaci Zoom objeví další funkce. Prostřednictvím aplikace Vision Pro bude možné sdílet soubory 3D objektů a prohlížet si je ve virtuálním prostoru. Do aplikace se chystá také týmový chat a nástroj, pomocí nějž bude možné připnout pět účastníků schůzky kamkoli do virtuálního prostoru, přičemž bude možné odstranit jejich pozadí.

Ačkoli Zoom možná není nejzajímavější aplikací pro ty, kteří si Vision Pro pořizují především pro zábavu, je zajímavé sledovat, co s touto technologií začínají dělat společnosti třetích stran. Hovor přes Zoom se sice zpočátku příliš neliší od chatu přes FaceTime, ale přidání funkcí, jako je sdílení 3D objektů, by z něj mohlo udělat zajímavější alternativu pro použití ve smíšené realitě.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.