Foto: redakce

Zuckerberg potvrdil, že se na Instagramu objeví NFT

Ať už NFT (nezaměnitelným tokenům) fandíte nebo jste jejich odpůrci, brzy se stanou součástí Instagramu. Mark Zuckerberg to oficiálně potvrdil ve svém projevu na SXSW. Konkrétně řekl, že tyto digitální sběratelské předměty se na Instagramu objeví „v nejbližší době“.

Neupřesnil však, jak přesně bude zavádění na platformu probíhat ani jak vše bude nakonec fungovat. Naznačil ale, že uživatelé se budou moci pochlubit svými NFT a případně budou moci také vytvářet nové nezaměnitelné tokeny. „Prozatím nedokážu přesně popsat, jak vše bude fungovat,“ uvedl Zuckerberg, „ale během několika příštích měsíců bude možné [na platformu] nahrát některé ze svých NFT a doufejme, že časem bude možné v tomto prostředí tokeny vytvářet“.

Tento nápad přitom není nikterak nový. Zuckerberg i jeho další kolegové již dříve projevili zájem o NFT, přičemž vrcholný manažer Instagramu Adam Mosseri v minulosti uvedl, že společnost tento fenomén „aktivně zkoumá“. List Financial Times v lednu uvedl, že společnost doufá, že NFT přidá do své kryptopeněženky Novi.

V úterním projevu Zuckerberg uvedl, že NFT by jednoho dne mohly hrát významnou roli také v metaverzu společnosti. Jako příklad uvedl dosti netradiční možnost, že by avataři v metaverzu mohli nosit oblečení v podobně NFT. Nechal se ale také slyšet, že než to bude možné, je zapotřebí vyřešit řadu technických otázek. Ať už k tomu nakonec dojde, nebo ne, jde o zajímavý způsob, jak NFT zviditelnit.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.