Foto: Unsplash

Amazon propouští více než 100 zaměstnanců ve svých herních divizích

Propouštění ve společnosti Amazon i nadále pokračuje. Mezi propuštěnými zaměstnanci jsou nyní i ti, kteří se přímo podílejí na výrobě her. Společnost poskytla interní sdělení, v němž oznamuje propuštění přes 100 zaměstnanců v herních divizích, které zahrnují Prime Gaming, Game Growth a studio Amazon Games v San Diegu. Kromě toho tento internetový gigant také přesunuje pracovníky na projekty, které odpovídají jeho stávajícímu strategickému zaměření.

Nicméně týmy v Irvine (který vyvíjí online RPG New World) a Montrealu (na dosud neoznámeném projektu) se budou nadále rozrůstat. Expandovat by měly také vydavatelské aktivity společnosti Amazon.

Propuštění zaměstnanci již byli informováni a dostanou odstupné, zdravotní dávky a placený čas na hledání nové práce. Důvody propouštění ale společnost neupřesnila. Zdá se ale, že jde o širší změnu priorit Amazonu.

Dlouhodobé snahy Amazonu v oblasti vývoje her nedopadly dobře. Její pokus o free-to-play střílečku Crucible byl veřejnosti k dispozici jen krátce a po několika měsících byl ukončen. Pobočku v San Diegu navíc opustil John Smedley, veterán ze Sony Online Entertainment, který studio Amazon Games v San Diegu šest let vedl.

Tato zpráva se objevila jen několik týdnů poté, co Amazon nastínil plány na zrušení 9 000 pracovních míst, včetně některých v livestreamové službě Twitch. Technologický gigant se snaží snížit náklady v rámci celé společnosti a zároveň se vyrovnává s turbulentní situací v globální ekonomice a dopady pandemie. V tomto kontextu představuje propouštění v herní divizi jen malý střípek větších změn.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.