Foto: Unsplash

Aplikace Threads je konečně dostupná i v Evropě

Aplikace Threads konečně dorazila do Evropy více než pět měsíců poté, co byla uvedena na trh v USA, Velké Británii a dalších zemích světa. Nyní je aplikace oficiálně dostupná na webu, ačkoli aplikace pro iOS a Android stále nejsou pro mnohé dostupné. Je možné se přihlásit pomocí účtu na Instagramu, ačkoli Meta nabízí přístup i bez vytvoření profilu (v takovém případě však nelze publikovat ani komunikovat).

Zpoždění bylo údajně způsobeno připravovaným zákonem EU o digitálních trzích (DMA), který má vstoupit v platnost v roce 2024. Jako jeden ze sedmi technologických gigantů chtěla Meta zajistit, aby byla v souladu s DMA, zejména pokud jde o pravidla sdílení dat mezi aplikacemi. V souladu s politikami EU také umožňuje uživatelům přístup k platformě, aniž by si museli vytvářet profil.

Aplikace Threads byla spuštěna 5. července na mobilních zařízeních se základní sadou funkcí a vyžadovala, aby se uživatelé přihlásili pomocí svých účtů na Instagramu. Při spuštění se podobala službě Twitter (nyní X), která podporovala textové příspěvky do 500 znaků spolu s fotografiemi a pětiminutovými videi. Podporovala také opakované příspěvky a citace, přičemž uživatelům umožňovala omezit své odpovědi a blokovat/reportovat ostatní uživatele.

Od té doby přidala webovou verzi spolu s kanály following a for you, možností posílat příspěvky Threads na Instagram, tříděním podle seznamu sledovaných, lajkováním příspěvků na stránce profilu a dalšími funkcemi. Stručně řečeno, stal se z něj solidní konkurent X, Bluesky a dalších aplikací.

Kromě toho Meta včera začala testovat možnost zpřístupnit příspěvky Threads na Mastodonu a dalších aplikacích. Tato kompatibilita s decentralizovanou službou ActivityPub a možnost přispívání v rámci jiných aplikací byla klíčovým slibem, který Meta dala při představení Threads.

Vzestup Threads přišel s prudkým úpadkem X Elona Muska, který je nyní vnímán jako polarizovanější než kdykoli předtím. Kromě mnoha jiného platforma nedávno ztratila řadu klíčových inzerentů poté, co Musk podpořil antisemitskou konspirační teorii.

Threads je však stále v nejisté situaci. Podle společnosti Quiver Quantitative se stala okamžitým hitem, pouhých pět dní po spuštění překročila hranici 100 milionů registrovaných uživatelů a k 10. listopadu čítala 141 milionů uživatelů. Dalším problémem je však zapojení – počet denně aktivních uživatelů kolísal a zhruba měsíc po spuštění prudce klesal.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.