Foto: Wikimedia

Aplikace Vine by se mohla vrátit na Twitter, Musk chce konkurovat TikToku

Elon Musk nedávno převzal Twitter a již nyní je patrné, že hromadným propouštěním či změnami v předplatném Twitter Blue velké změny nekončí. Podle amerického zpravodajského webu Axios nový „šéf Twitteru“ vzkázal inženýrům, aby znovuobnovili aplikaci Vine pro nahrávání a úpravu videí, a to do konce roku. Tuto zprávu potvrdil i Alex Heath ze serveru The Verge.

„Také jsem to slyšel, přestože prozatím není jasné, zda bude Vine v současné době skutečně obnoven,“ uvedl Heath. „Muskovi také hodně lidí radí, aby tento typ služby jednoduše zapracoval přímo do jádra Twitteru.“

Přestože tedy ještě není jisté, zda se Vine na Twitter vrátí, jasné je, že Musk zvažuje všechny možnosti. Nedávno například provedl průzkum mezi svými 112 miliony příznivců na Twitteru, kdy se jich zeptal, zda by společnost měla aplikaci znovu zavést. Když MrBeast, jedna z nejpopulárnějších hvězd YouTube, řekl, že by bylo „k popukání“, kdyby to Musk udělal a Vine začal konkurovat TikToku, generální ředitel Tesly a SpaceX se ho zeptal: „Co bychom měli udělat, aby Vine bylo lepší než TikTok?“. Navíc se zdá, že návrat této platformy by také pomohl Twitteru k Muskovu deklarovanému cíli přeměnit jej v „superaplikaci“ podobnou čínskému WeChatu.

Nicméně časový plán, který Musk údajně stanovil, je pravděpodobně nereálný. Podle Axiosu společnost neaktualizovala Vine od doby, kdy tuto aplikaci před více než šesti lety ukončila. V této fázi jednoduše není možné, aby platforma konkurovala TikToku. Za velkým úspěchem TikToku totiž stojí zejména algoritmus „For You“, který uživatelům nabízí taková videa, jež odpovídají tomu, co se jim líbilo v minulosti. Vine nikdy nenabízel nic podobného, navíc řada jeho nejznámějších tvůrců po jeho zrušení přešla na jiné platformy.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.