Foto: Pxfuel

Apple možná již brzy představí špičkové stolní počítače Mac s novými čipy M2

Apple za několik dní na Světové vývojářské konferenci (WWDC) představí kolekci svých nových produktů, dva z nich by mohly být nové počítače Mac. Podle Marka Gurmana z agentury Bloomberg tento technologický gigant testuje dvojici špičkových počítačů Mac poháněných novým procesorem M2 Max a čipem M2 Ultra, které společnost zatím neoznámila.

Společnost na začátku letošního roku debutovala s procesorem M2 Max ve svých 14 a 16 noteboocích MacBook Pro a také v počítači Mac mini. Stolní počítač s tímto čipem bude mít údajně 8 vysoce výkonných jader, 4 jádra pro zvýšení efektivity a 30 grafických jader. Nabídne také 96 GB RAM a poběží na něm macOS 13.4, nejnovější software společnosti pro počítače.

Zatím neoznámený čip M2 Ultra má být výkonnější variantou, s dvojnásobným počtem výpočetních jader. Konkrétně má mít 16 vysoce výkonných, 8 efektivních a 60 grafických jader, i když podle agentury Bloomberg bude společnost nabízet i výkonnější verzi se 76 grafickými jádry. Apple údajně dokonce testuje počítač s M2 Ultra v konfiguracích s 64GB, 128GB a 192GB pamětí.

Kromě špičkových stolních počítačů by Apple na konferenci WWDC mohl představit také nové notebooky. Pravděpodobně půjde o 15palcový MacBook Air a také cenově dostupnější verzi 13palcového MacBooku Pro. WWDC 2023 se bude konat od 5. do 9. června.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.