Foto: se svolením Apple

Apple WWDC 2023 začne 5. června, co přinese?

Společnost Apple stanovila termín letošní konference Worldwide Developer Conference (WWDC). Vývojářská konference bude probíhat mezi 5. a 9. červnem. Navzdory tomu, že pandemie covid-19 už ustoupila do pozadí, akce si stále zachovává online formát, nicméně 5. května společnost chystá v Apple Parku speciální zážitek pro vývojáře a další zájemce.

Společnost neprozradila mnoho o tom, co můžeme očekávat (grafika použitá na pozvánce může naznačovat čočku). Již nyní je ale jasné, že možná půjde o jednu z nejdůležitějších akcí společnosti Apple za poslední roky.

Kolují zvěsti, že Apple na konferenci WWDC 2023 konečně debutuje se svou náhlavní soupravou pro smíšenou realitu. Zařízení (pravděpodobně nazvané Reality Pro nebo Reality One) má být samostatným přístrojem s čipem M2, dvěma 4K displeji, pokročilým sledováním těla a vstupem bez ovladače (ovládání by měla zajistit gesta rukou a příkazy Siri). Cena se bude pohybovat okolo závratných 3 000 dolarů. Ačkoli bude tento hardware pravděpodobně určen spíše pro vývojáře a profesionály, mohl by nabídnout také zdravotní funkce, avatary pro FaceTime a celou řadu aplikací z iPhonu a iPadu. Na trh by se měl dostat až ve druhé polovině tohoto roku.

Další oznámení, kterých se na konferenci WWDC 2023 dočkáme, nebudou tak zásadní, jako je výše zmíněný headset. Je prakticky jisté, že se dočkáme náhledů iOS 17, macOS 14 a watchOS 10 a možná dojde i na aktualizace služeb. S aktualizacemi stávající hardwarové řady Applu sice spíše nepočítáme, ale zdá se, že pravděpodobně dojde k představení některého z prvních Maců na bázi M3. Pokud se bude historie opakovat, měli bychom se krátce po WWDC dočkat beta verzí aktualizací operačního systému. Finální verze by měly přijít na podzim.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.