Foto: Microsoft

Bing pro desktop získává podporu hlasového chatu

Uživatelé mohou nově využít Bing také pro komunikaci přímo na ploše svého počítače. Microsoft zavedl hlasovou podporu chatbota, který využívá technologii GPT-4 společnosti OpenAI, v prohlížeči Edge pro osobní počítače.

Funkce byla již dříve k dispozici pro mobilní aplikace, nyní se dostala také na počítače. Stačí klepnout na ikonu mikrofonu v okně Bing Chat a můžete s botem začít hovořit. Funkce zatím podporuje angličtinu, japonštinu, francouzštinu, němčinu a mandarínštinu, ale podle Microsoftu se chystá podpora dalších jazyků. Kromě toho, že můžete pokládat otázky, chatbot podporuje také převod textu na řeč a může na vaše otázky odpovídat vlastním hlasem.

Microsoft představil hlasovou podporu pro Bing Chat pro desktop krátce poté, co oznámil, že ještě letos zruší samostatnou aplikaci Cortana pro Windows, která slouží jako hlasová asistentka. Ve svém tehdejším oznámení Microsoft zdůraznil, že uživatelé budou mít i nadále přístup k podobným funkcím ve Windows a Edge, které nově nabízejí rozšířené možnosti umělé inteligence. Konkrétně zmínil Bing Chat a Microsoft 365 Copilot, který využívá umělou inteligenci ke generování obsahu v rámci aplikací této společnosti.

Zdroj: engadget.com