Foto: se svolením The Boring Company

Boring Company plánuje výrazně prodloužit síť tunelů pod Las Vegas

Společnost Boring Company (TBC) se rozhodla rozšířit svou síť tunelů pod Las Vegas o 40 kilometrů, což znamená 18 nových stanic. TBC, kterou vlastní Elon Musk, původně plánovala Vegas Loop jako podzemní dopravní systém o délce necelých 47 kilometrů s 51 stanicemi. Nyní (poté, co komisaři v nevadském okrese Clark schválili její nejnovější rozšíření) má podle aktuálního plánu vzniknout asi 105 kilometrů tunelů s 69 stanicemi.

Podle serveru TechCrunch hlasovali členové komise v poměru 6:1 na základě ujištění právničky TBC Stephanie Allen, že projekt bude plně hradit společnost, a nikoliv daňoví poplatníci. Jediný hlas proti byl hlas komisařky Marilyn Kirkpatrick, která vyjádřila obavy, že dopravní systém bude sloužit pouze turistům a nebude brát v úvahu zaměstnance letovisek a kasin. Komisařce se prý ozývali lidé z jejího obvodu, protože se kvůli stavbě tunelů stále hůře dostávají do práce. Nicméně právník společnosti TBC uvedl, že společnost má v plánu rozšířit své působení také do obytných oblastí v blízkosti Vegas Loop.

V současné době je smyčka Vegas Loop stále dlouhá jen asi jen něco málo přes 3 kilometry s pěti zastávkami v okolí Las Vegas Convention Center. TBC plánuje vykopat další tunely, které by síť propojily s mezinárodním letištěm Harryho Reida, stadionem Allegiant, centrem Las Vegas, a dokonce i s Los Angeles. Server TechCrunch uvádí, že některé z nově schválených stanic se budou nacházet na bulváru Las Vegas Boulevard poblíž letiště, v čínské čtvrti, na Town Square Las Vegas a Harmon Square.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.