Foto: Unsplash

Chystaná náhlavní souprava od Applu údajně poběží na systému xrOS

Podle Marka Gurmana z agentury Bloomberg společnost Apple změnila název softwaru pro svoji připravovanou náhlavní soupravu pro smíšenou realitu z „realityOS“ na „xrOS“. Nový název lépe vystihuje možnosti softwaru – „XR“ je totiž zkratka pro zastřešující pojem VR, AR i MR. Očekávaná náhlavní souprava by měla mít funkce rozšířené i virtuální reality.

Kromě interní změny názvu Gurman uvádí, že krycí společnost s názvem Deep Dive LLC již podala žádost o ochrannou známku pro značku „xrOS“ v USA a v dalších zemích, včetně těch v Evropské unii a v Asii, Velké Británii, Austrálii, Mexiku, Ukrajině, Japonsku a Kanadě. Společnost Deep Dive ve své žádosti uvedla, že žádá o ochrannou známku pro „náhlavní displeje“ a zařízení, která poskytují „zážitky ve virtuální a rozšířené realitě“. Společnost Apple nicméně nepotvrdila, zda za touto přihláškou stojí.

Začátkem tohoto roku produktový manažer společnosti Vox Media Parker Ortolani našel patentovou přihlášku na „realityOS“, kterou podala krycí společnost Realityo Systems LLC. Agentura Bloomberg také v srpnu informovala, že další krycí společnost s jiným názvem podala žádosti na Reality One, „Reality Pro“ a „Reality Processor“.

Tato změna názvu by mohla naznačovat, že Apple dolaďuje podrobnosti projektu pro jeho blížící se uvedení na trh. Gurman tvrdí, že Apple plánuje debut náhlavní soupravy, jejího specializovaného operačního systému a obchodu s aplikacemi někdy v příštím roce. Podle předchozích zpráv bude zařízení obsahovat virtuální verze aplikací společnosti (včetně aplikací Messages, FaceTime a Maps) a bude využívat skenování oční duhovky pro nákupy aplikací a přihlašování. Nedávno zveřejněné nabídky pracovních míst společnosti Apple také naznačují, že technologický gigant pracuje na vlastním 3D světě smíšené reality, který by se mohl stát konkurentem vize metaverza společnosti Meta.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.