Foto: Unsplash

První AR/VR náhlavní souprava od Applu se může jmenovat Reality One

Náhlavní souprava pro smíšenou realitu od Applu je jedním z nejvíce očekávaných produktů této společnosti. Skvělou zprávou je, že nyní známe další podrobnosti – konkrétně o možném názvu. Agentura Bloomberg si totiž všimla přihlášek ochranných známek, které naznačují, že Apple by mohl do názvu a značky náhlavní soupravy začlenit slovo „Reality“.

Tři samostatně podané přihlášky zahrnují ochranné známky pro názvy „Reality One“, „Reality Pro“ a „Reality Processor“. Nápadné přitom je, že tato označení odpovídají názvu realityOS, který se objevil v kódu společnosti Apple a žádosti o ochrannou známku, jež pravděpodobně odkazuje na operační systém náhlavní soupravy.

Žádosti nicméně nepodal sám Apple, ale společnost Immersive Health Solutions, LLC. Pravdou ale je, že velké společnosti, jako je Apple, často při podávání žádostí o patent nebo ochrannou známku využívají názvy krycích společností, což má pomoci udržet jejich plány v tajnosti. Jak však upozorňuje agentura Bloomberg, společnost Immersive Health Solutions se sídlem v Delaware byla zaregistrována společností Corporation Trust Co., což je další krycí společnost, která se rovněž objevila na ochranné známce realityOS.

Kromě USA byly žádosti podány také v EU, Velké Británii, Kanadě, Austrálii, na Novém Zélandu, v Saúdské Arábii, Kostarice a Uruguayi. Všechny tři přihlášky zmiňují termíny „náhlavní souprava, brýle a chytré brýle pro virtuální a rozšířenou realitu“. Pravděpodobnost, že jde právě o budoucí produkt Applu, je tedy velká.

Je možné, že ochranná známka „Reality One“ odkazuje na název samotné náhlavní soupravy, zatímco „Reality Pro“ označuje verzi s vylepšenými specifikacemi, kterou Apple plánuje v budoucnu (což by nepřekvapilo, Apple totiž pro svá zařízení vyšší třídy používá právě označení „Pro“). Název „Reality Processor“ zase může odkazovat na výpočetní jednotku náhlavní soupravy, kterou má být údajně čip M2.

Podle analytika společnosti Apple Ming-Chi Kua bychom se první jablečné AR/VR náhlavní soupravy měli dočkat v lednu 2023.

Zdroj: theverge.com