Foto: Flickr

Sociální síť Clubhouse propouští své zaměstnance

Clubhouse, poměrně nedávno populární sociální síť, která se prosadila v době vrcholící pandemie, přikročila nyní k propouštění zaměstnanců v rámci „resetování” společnosti. V dopise zaměstnancům, který společnost sdílela, zakladatelé Paul Davison a Rohan Seth uvedli, že zmenšují organizaci o více než 50 % a loučí se s mnoha talentovanými a oddanými kolegy.

Zajímavé je, že Davison a Seth uvedli, že společnost, která byla v roce 2021 údajně oceněna na 4 miliardy dolarů, je stále finančně zajištěná a stále ji čeká pořádný „rozjezd”. Dodali, že necítí bezprostřední tlak na snižování nákladů.

Popularita Clubhouse explodovala na počátku roku 2021, tedy v době, kdy se mnoho lidí cítilo sociálně izolováno kvůli pandemii. Sociální síť Clubhouse dokázala přilákat ke svým živým debatám velká jména jako Elon Musk a Oprah, což přispělo k jejímu počátečnímu úspěchu. Davison však později uznal, že růst přišel příliš rychle a používání aplikace kleslo v souvislosti s tím, že konkurence službu klonovala a že se více lidí vracelo ke svým běžným činnostem, když pandemie polevila.

Davison a Seth se ve svém dopise zaměstnancům o těchto problémech zmínili. „Jak se svět po vypuknutí epidemie otevřel, pro mnoho lidí se stalo obtížnějším najít své přátele na Clubhouse a vměstnat dlouhé konverzace do svého každodenního života,” napsali. „Aby produkt našel své místo ve světě, musí se vyvíjet. Abychom tak učinili, musíme společnost přenastavit, zrušit určitá pracovní místa a stáhnout ji [společnost] na menší tým zaměřený na produkt.”

Zakladatelé dále uvedli, že se budou soustředit na „Clubhouse 2.0″. Ačkoliv neupřesnili, jak by tato služba mohla v budoucnu vypadat, je jisté, že ji bude vytvářet menší tým.

Clubhouse není jediná služba živého audio vysílání, která se potýká s problémy. Společnost Spotify nedávno ukončila provoz své samostatné aplikace pro živé vysílání Greenroom. Reddit v březnu ukončil provoz své služby Reddit Talk, která se zabývala živým audiem. Dokonce i společnosti Amazon a Meta měly problémy s udržením některých svých audio projektů.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.