Foto: se svolením Apple

Co bude postrádat levnější Apple Vision Pro?

Pokud Apple vydá levnější náhlavní soupravu Vision Pro, půjde pravděpodobně o okleštěnou verzi. Měla by mít méně externích kamer, chybět bude i funkce EyeSight a místo Mac čipu bude použit čip iPhone.

Mark Gurman ve svém zpravodaji Power On uvedl, že společnost zvažuje tyto možnosti jako způsob, jak snížit cenu zhruba na 1 500 až 2 500 dolarů. Pro srovnání cena originálního headsetu Vision Pro, který se má začít prodávat počátkem roku 2024, začíná na neuvěřitelných 3 500 dolarech.

V dřívější zprávě Gurman uvedl, že levnější Vision Pro bude používat displeje s nižším rozlišením. Podle něj nyní vše nasvědčuje tomu, že Apple možná upustí od externího displeje, který umožňuje funkci EyeSight (EyeSight promítá oči uživatele na OLED displej, díky čemuž vnější pozorovatel vidí, na co je zaměřena jeho pozornost). Tato funkce přitom byla jedním z hlavních taháků při oznámení Apple Vision Pro.

Podle Gurmana se již pracuje i na pokračování prémiového modelu Vision Pro. Ten bude mít EyeSight a potenciálně lehčí konstrukci, důležitým prvkem by měly být také vestavěné oční čočky na lékařský předpis.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.