Foto: se svolením Crytek

Crytek potvrdil, že pracuje na nové hře Crysis 4

Původní hra Crysis ve své době odvařila i ty nejvýkonnější počítače. Od té doby ale uplynulo již 15 let. Od prvního nového dílu této série pak 10 let. Skvělou zprávou nicméně je, že společnost Crytek právě potvrdila, že pracuje na Crysis 4.

V novém příspěvku na blogu generální ředitel společnosti Crytek Avni Yerli uvedl, že ačkoli je Crysis 4 stále „v rané fázi vývoje“, studio chtělo fanoušky na další titul série včas upozornit, protože tým pracuje na vytvoření „jedinečné next-gen střílečky“. Bohužel ale nejsou k dispozici žádné informace o plánu vývoje, nebo dokonce o předpokládaném roce vydání, ačkoli Yerli řekl, že studio se podělí o další podrobnosti „až to bude možné“.

Co ale Crytek zveřejnil, je krátký teaser, který nám představí několik apokalyptických scén doplněných sloganem: „Přidej se k cestě. Staň se hrdinou.“ Ještě je však příliš brzy na to, aby nám trailer ukázal více z hlediska hratelnosti nebo příběhu. Proto prozatím vůbec není jasné, zda bude Crysis 4 navazovat na události původní trilogie nebo se novinka vydá zcela jiným směrem.

Zajímavou otázkou také je, zda Crysis 4 bude pokračovat v tradici původní hry, která kvůli perfektní grafice proslula také jako zabiják nejvýkonnějších počítačů. To, že šlo o skutečnou zatěžkávací zkoušku i pro supervýkonné stroje, dokazuje také fakt, že původní hra se i řadu let po svém vydání běžně používala jako benchmark pro testování výkonu nových CPU a GPU.

V minulém roce přitom společnost Crytek vydala remasterovanou verzi Crysis s podporou ray tracingu, HDR a rozlišení 8K. Zdá se tedy, že v podobném duchu pokračuje.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.