Foto: se svolením Tesla

Dětská čtyřkolka Tesla Cyberquad byla stažena z prodeje, porušovala bezpečnostní normy

Společnost Radio Flyer (která čtyřkolku vyrobila) stahuje z trhu model Tesla Cyberquad pro děti poté, co americká Komise pro bezpečnost spotřebitelských výrobků zjistila, že porušuje federální bezpečnostní normy pro terénní vozidla (ATV) pro mládež. Agentura mimo jiné zjistila, že mechanické odpružení a maximální tlak v pneumatikách nejsou odpovídající. Kromě toho uvedla, že Cyberquad for Kids nemá schválený akční plán pro čtyřkolky, který stanoví bezpečnostní požadavky a je nutný pro výrobu, dovoz, prodej nebo distribuci čtyřkolek v USA.

V oznámení o stažení stojí, že dosud bylo prodáno přibližně 5 000 kusů modelu Cyberquad for Kids. Tesla výrobek nabízela prostřednictvím svých internetových stránek. Společnost Radio Flyer uvedla, že zákazníci, kteří si čtyřkolku zakoupili, by měli okamžitě vrátit řídicí jednotku motoru (jejíž vyjmutí trvale vyřadí Cyberquad z provozu), přičemž zpět získají částku 1 900 dolarů. Společnost uhradí alespoň část nákladů spojených s vrácením jednotky a likvidací ostatních dílů. Není jasné, zda se nové modely Cyberquad for Kids budou později zase prodávat.

Elektrické vozítko Cyberquad pro děti má dojezd až 24 kilometrů a maximální rychlost 16 km/h. Má ocelový rám, polstrované sedadlo a světelné LED diody. Společnost Radio Flyer uvedla, že kromě prodeje čtyřkolky Cyberquad for Kids se Tesla podílela především na konzultacích ohledně jejího vzhledu. Je navržena tak, aby vypadala jako standardní Cyberquad, který Tesla oznámila společně s Cybertruckem.

Kromě toho Tesla řeší také možné potíže s bezpečnostními pásy u svých vozů Model 3 vyrobených od roku 2017. Mělo by se jednat o více než 24 tisíc vozidel.

Zdroj: engadget.com