Foto: se svolením Blizzard

Diablo IV bude pravděpodobně nejlepší hrou celé série

Minulý pátek společnost Blizzard zpřístupnila dlouho očekávanou otevřenou betaverzi hry Diablo IV všem hráčům ještě před datem vydání, které bylo stanoveno na 6. června. Minulý víkend Blizzard nabídl vyzkoušet si betu v rámci předběžného přístupu, nicméně toto zpřístupnění provázely problémy. Mnoho hráčů se totiž ve snaze o přihlášení ocitlo v dlouhých frontách. Někteří dokonce museli čekat řádově i několik hodin, než vůbec dostali příležitost si hru zahrát.

V průběhu uplynulého víkendu (24. až 26. 3.) si mohli tuto akční RPG vyzkoušet všichni, a to již bez větších komplikací. Hráči si tak mohli užít jedinečný zážitek, Diablo IV totiž přináší velmi zábavné a působivé souboje. Neopomenutelnou předností je také velká svoboda hraní, jelikož hráčům umožňuje hrát za svou postavu přesně tak, jak chce.

Možnost se plně identifikovat se svojí herní postavou ještě dokresluje a k dokonalosti dovádí podmanivý svět se špičkovou výtvarnou režií a zvukovým designem. Není proto od věci přiznat, že jde možná o dosud nejlepší hru ze série Diablo. Přesto by Blizzard mohl ještě více zapracovat na uživatelském rozhraní a některé dungeony by si zasloužily větší rozmanitost.

Diablo 4 vyjde 6. června 2023 na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S a Xbox One. Hráči si budou moci vybrat mezi standardní, deluxe a ultimátní edicí.

Zdroj: engadget.com