Foto: se svolením Google

Dosavadní odhady výdrže a rychlosti nabíjení hodinek Pixel Watch zklamou

O specifikacích chystaných chytrých hodinek Pixel Watch jsme několikrát informovali již dříve (zde či zde), nyní se však objevují některé další podrobnosti, konkrétně o výdrži baterie a rychlosti dobíjení tohoto prvního nositelného zařízení společnosti Google.

O kapacitě baterie jsme věděli již dříve – mělo jít o necelých 300 mAh. Nicméně to vypovídá jen málo o skutečné výdrži. Podle nejnovější zprávy Googlu však Pixel Watch vydrží na jedno nabití až jeden den. Jedná se však pouze o odhad, který má Google v současné době k dispozici a který se může před uvedením na trh ještě změnit.

Stejně tak bohužel nevíme, za jakých podmínek je tato výdrž garantována – tedy zda byl zapnut režim Always On Display (AOD) apod. Stejně tak palčivou otázkou je, zda Google do uváděné výdrže zahrnul také využití funkce sledování spánku, a tedy je možné je od rána používat bez nabití celý den nebo je potřeba je ráno dobít.

Každopádně podle dosavadních informací jde o poměrně standardní výdrž baterie pro systém Wear OS, která odpovídá například také hodinkám Galaxy Watch 4, jejichž výdrž (se 247mAh baterií) se pohybuje také kolem jednoho dne.

Nicméně ani co se týče dobíjení, nebudou hodinky Pixel Watch nejlepší na trhu. Podle odhadů bude plné nabití trvat o něco déle než 110 minut, které jsou pro představu potřebné například k dobití Galaxy Watch 4.

Jak u výdrže, tak u dobíjení tedy nejde o nijak ohromující údaje. Můžeme proto jen doufat, že Google byl při odhadech konzervativní a že hodinky Pixel Watch nás nakonec v obou ohledech pozitivně překvapí.

Zdroj: 9to5google.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.