Foto: Unsplash

Facebook dosáhl rekordních 2 miliard uživatelů

Facebook byl založen před 19 lety, ale přesto neustále roste. Nyní dokonce dosáhl historického milníku – má totiž 2 miliardy aktivních uživatelů denně. Společnost Meta se tímto číslem pochlubila spolu s výsledky za čtvrté čtvrtletí 2022. V tomto čtvrtletí přibylo 16 milionů nových uživatelů.

Facebook ale není první platformou vlastněnou společností Meta, která dosáhla 2 miliard aktivních uživatelů denně. Například WhatsApp nedávno také překročil hranici 2 miliard uživatelů. Zajímavé přitom je, že i přes výrazné škrty, které společnost v posledních měsících provedla, příjmy z reklamy i nadále rostou. Celkové příjmy společnosti Meta se však v posledním roce zmenšily, přesto příjmy ve výši 32,2 miliardy dolarů za poslední čtvrtletí 2022 byly stále o něco lepší, než se očekávalo, i když oproti loňskému roku klesly o 4 %.

Během rozhovoru s analytiky Zuckerberg naznačil, že Meta bude pokračovat v provádění škrtů, k nimž v poslední době dochází, a dá přednost efektivitě. „Budeme rušit projekty, které nejsou výkonné nebo již nepatří mezi klíčové,“ uvedl. V letošním roce by měla být prioritou generativní umělá inteligence, společnost by se dokonce chtěla stát lídrem v této oblasti na trhu.

Pravdou je, že Meta i nadále ztrácí obrovské množství peněz v rámci investic do metaverza. Divize Reality Labs, která dohlíží na VR/AR projekty a metaverzum, prodělala ve čtvrtém čtvrtletí roku 2022 4,3 miliardy dolarů a za celý rok téměř 14 miliard dolarů. Společnost přitom potvrdila, že v letošním roce očekává ještě větší ztráty v této oblasti. Finanční ředitelka společnosti Susan Li ale potvrdila, že z dlouhodobého hlediska by se tato investice měla vyplatit.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.