Foto: Unsplash

Google One dosáhl 100 milionů předplatitelů

Generální ředitel Googlu Sundar Pichai oznámil, že služba Google One nedávno získala 100 milionů předplatitelů. Google One je předplatitelská služba typu vše v jednom, která zpřístupňuje další bezplatné služby, jako jsou Gmail, Disk a Fotky, a nabízí také přístup k dalším funkcím.

Dosažení tohoto milníku je pro společnost důležitým ukazatelem, že se jí daří uživatele přimět si služby předplácet (v rámci této snahy například Google ukončil bezplatné neomezené úložiště pro fotografie na Disku Google). Službě YouTube Premium společnosti Google to trvalo devět let, ale i ona nedávno dosáhla 100 milionů předplatitelů, a to pomocí odstranění reklam a díky přidání dodatečných funkcí.

Google také představil nový předplatitelský tarif AI Premium. Podobná se tarifu Google One Premium za 100 dolarů ročně, nabízí 2 TB úložiště a další funkce, jako je VPN a monitorování darkwebů a poskytuje přístup k vylepšené verzi Gemini, což je nový název pro chatbota Barda, a brzy přidá přístup k těmto generativním AI funkcím uvnitř služeb, jako je Gmail a Dokumenty. Je ale dvakrát dražší (tedy za 200 dolarů ročně).

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.