Foto: se svolením Ubisoft

Kvůli enormnímu úspěchu hry Hades II se odkládá vydání nejnovějšího Prince of Persia

Nejnovější hra Prince of Persia od studia, které stojí za hrou Dead Cells, se měla dostat do předběžného přístupu na PC 14. května. To se ale nakonec nestane. Podle Evil Empire se debut The Rogue Prince of Persia odkládá na konec tohoto měsíce, a to kvůli hře Hades II.

Společnost Supergiant Games v pondělí uvolnila Hades II do předběžného přístupu. Hra raketově vystřelila nahoru v žebříčcích služby Steam a rychle dosáhla maxima 102 000 současně hrajících hráčů. Společnost Evil Empire naznačila, že Hades II hrají všichni včetně jejího vlastního týmu, takže se této hře klidí z cesty. Nové datum předběžného přístupu pro The Rogue Prince of Persia bude zveřejněno v pondělí.

Vývojářský tým pracující na The Rogue Prince of Persia odklad v podstatě vítá a tvrdí, že bude mít více času na vylepšení hry a odstranění některých chyb, i když smyslem vydání hry v předběžném přístupu je získat zpětnou vazbu od hráčů na projekt, který ještě zdaleka není hotový.

Posunout vydání kvůli hře Hades II je dobrý nápad, vzhledem k tomu, že obě hry jsou rogueliky. Je také příjemné, že Evil Empire transparentně vysvětlil důvody zpoždění. Nutno také říci, že tento týden debutovala řada dalších skvělých her (např, Crab’s Treasure, survival horor ve stylu PS1 Crow Country, sci-fi titul 1000xResist, roztomilá adventura Little Kitty, Big City či Animal Well).

Ačkoli v současné době možná nevychází příliš mnoho AAA her od společností jako Sony, Microsoft a EA, nezávislá scéna nás naopak mile překvapuje.

Zdroj: engadget.com