Foto: Unsplash

Mazání zpráv na WhatsAppu se možná zjednoduší

WhatsApp je jednou z nejoblíbenějších komunikačních služeb na světě. Nicméně stále má své mouchy. Jednou z nich je například mazání zaslaných zpráv. V současné době existuje časové omezení, po jak dlouhé době od odeslání zprávy ji uživatel může smazat. To by však možná brzy mohlo být minulostí.

Tato populární aplikace nenabízela možnost mazání zpráv pro všechny účastníky konverzace až do roku 2018. Tehdy byl přidán časovač, který umožňoval zprávu smazat do přesně 4 096 sekund (68 minut a 16 sekund) od odeslání zprávy. Server WABetaInfo však nyní v nejnovější aktualizaci aplikace WhatsApp Beta našel důkaz o tom, že tento časový limit by mohl být odstraněn. Přitom se nezdá, že by se měly objevit nějaké další časové limity. Vše by tedy mělo záviset pravděpodobně pouze na rozhodnutí uživatele, tedy byste měli mít možnost odstranit jakoukoli zprávu, kterou jste kdy odeslali.

Prozatím však nevíme, kdy by se novinka mohla objevit. A stále je také možné, že k tomu ani vůbec nedojde. Tato změna totiž zatím nebyla zaznamenána ani v beta verzích. To, zda se novinky dočkáme, bychom však měli vědět do několika týdnů, nejpozději měsíců.

Pravdou však je, že společnost Meta (dříve Facebook) na aplikaci WhatsApp v posledních měsících usilovně pracuje. Před několika dny se například objevily ukázky přenosů chatů z iPhone do Androidu, v Indii začalo testování cashbacku pro platby UPI a v říjnu bylo představeno end-to-end šifrované zálohování. Společnost také pracuje na zdokonalení funkce obraz v obraze či možnosti pozastavit hlasové nahrávky.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.