Foto: Unsplash

Meta Trumpovi umožnila vrátit se na Facebook a Instagram

Společnost Meta oznámila, že po dvou letech povolila bývalému prezidentovi Donaldu Trumpovi opětovný přístup na Facebook a Instagram. Ve svém příspěvku na blogu Meta oznámila, že Trumpovy účty obnoví v průběhu několika příštích týdnů. Společnost však jedním dechem dodala, že pokud Trump opět poruší její zásady, jeho účty budou opět pozastaveny, a to v rozmezí od jednoho měsíce do dvou let (v závislosti na závažnosti porušení).

Důvod společnost popsala takto: „Obecně platí, že nechceme stát v cestě otevřené, veřejné a demokratické debatě na platformách společnosti Meta – zejména v souvislosti s volbami v demokratických společnostech, jako jsou Spojené státy. Veřejnost by měla mít možnost slyšet, co její politici říkají – to dobré, to špatné i to ošklivé – aby se mohla u volebních uren rozhodovat na základě nějakých informací.“

Meta musela aktualizovat své zásady, aby zohlednila obsah, který výslovně neporušuje její pravidla, ale mohl by podporovat násilné nebo škodlivé chování podobné útoku na Kapitol z 6. ledna. Pokud bude takový obsah v budoucnu nalezen, Meta uvedla, že omezí jeho šíření (například možnost sdílení). Právě útok na Kapitol z 6. ledna před dvěma lety vedl k odstranění Trumpových účtů na Facebooku a Instagramu, jelikož podněcoval k násilí a stavěl se na stranu výtržníků.

Trumpův účet na Twitteru byl obnoven loni v listopadu. Nedlouho poté, co společnost koupil Elon Musk, spustil na Twitteru anketu s dotazem, zda by měl být účet bývalého prezidenta obnoven. Přestože se tak stalo, Trump se na Twitter zatím oficiálně nevrátil, jako hlavní komunikační prostředek používá výhradně svou osobní sociální platformu Truth Social.

Znovuobnovení účtů přišlo několik měsíců poté, co Trump oficiálně oznámil, že se bude v roce 2024 ucházet o znovuzvolení. Za toto odblokování ze do velké míry zasadili právě jeho příznivci.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.