Foto: se svolením Activision

Microsoft a Sony se dohodly: hra Call of Duty bude na PlayStationu zachována

Po několikaměsíčních sporech ohledně zamýšlené akvizice společnosti Activision Blizzard podepsaly společnosti Microsoft a Sony dohodu o zachování multimiliardové série Call of Duty na konzolích PlayStation.

„S potěšením oznamujeme, že společnosti Microsoft a Sony podepsaly závaznou dohodu o zachování hry Call of Duty na PlayStationu po akvizici společnosti Activision Blizzard,“ uvedl na Twitteru generální ředitel herní divize společnosti Microsoft Phil Spencer. „Těšíme se na budoucnost, kdy budou mít hráči po celém světě větší výběr pro hraní svých oblíbených her.“

Toto oznámení přišlo poté, co Microsoft v pátek zvítězil proti poslední snaze americké Federální obchodní komise zmařit nákup společnosti Activision Blizzard za 68,7 miliardy dolarů. Úřad pro trhy a hospodářskou soutěž (CMA) ve Spojeném království je posledním významným regulačním orgánem, který se proti nákupu postavil, ale tento orgán a společnost Microsoft se nedávno dohodly, že odloží právní bitvu o transakci a budou jednat o kompromisu.

„I poté, co překročíme cílovou rovinku pro schválení této dohody, se budeme nadále soustředit na to, abychom zajistili, že Call of Duty zůstane k dispozici na více platformách a pro více spotřebitelů,“ uvedl na Twitteru prezident a místopředseda představenstva společnosti Microsoft Brad Smith.

Spencer nezveřejnil podmínky dohody Microsoftu se společností Sony, ačkoli Stephen Totilo z Axiosu později potvrdil, že byla podepsána na 10 let. Microsoft poprvé nabídl společnosti Sony desetiletou smlouvu na zachování hry Call of Duty na současných i budoucích konzolích PlayStation na konci loňského roku, ale japonský elektronický gigant tehdy tuto nabídku odmítl. Ve snaze získat souhlas regulačních orgánů, včetně FTC a CMA, podepsal Microsoft dohodu se společností Nintendo, která sérii přinese na své budoucí konzole. Dohodl se také s poskytovateli cloudových her, jako je NVIDIA.

Nicméně dříve dal Jim Ryan, prezident a generální ředitel společnosti Sony Interactive Entertainment, jasně najevo, že je silně proti akvizici Activisionu Microsoftem. „Nechci novou dohodu o Call of Duty. Chci jen zablokovat tuto fúzi,“ řekl Ryan a vysvětlil, že podle něj je tato transakce je v hrubém rozporu s pravidly hospodářské soutěže. Sony ale nakonec pravděpodobně neměla jinou možnost, než se se svým rivalem dohodnout.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.