Foto: se svolením Tesla

Musk tvrdí, že humanoidní robot Optimus by mohl být hotový do konce září letošního roku

Elon Musk zveřejnil tweet, v němž vzkazuje, že přesouvá akci Den umělé inteligence ze srpna na září, a to z toho důvodu, že má v rámci ní v plánu představit funkční prototyp humanoidního robota Optima.

Optimus byl poprvé zmíněn v srpnu 2021 právě v rámci Dnů umělé inteligence. Jde o humanoidního robota, který by měl být určen k výkonu nudných a opakujících se úkolů, které lidé neradi dělají.

Podobně jako u jiných Muskových výroků je ale těžké určit, zda jde o vtip, nebo je věc myšlena zcela vážně. Nutno podotknout, že v minulém roce vystoupil na pódium pouze člověk převlečený v kostýmu robota a předvedl velmi trapný tanec (tato prezentace je ke zhlédnutí na konci tohoto článku).

Historie společnosti Tesla je přitom plná fantastických nápadů, které nikdy nebyly realizovány (např. síť Superchargerů na solární pohon, robotické nabíječky v podobě hadů nebo třeba samořídící auto, které byste si mohli přivolat z druhého konce země).

Navíc je třeba připomenout, že Musk má v současné době hned několik důvodů, proč by se mu hodilo trochu odvést pozornost. Jde například o koupi Twitteru nebo současný plán propustit až 10 % zaměstnanců. Humanoidního robota Optima je proto potřeba brát s obrovskou rezervou. Sestrojení robota, který by nahradil člověka, je navíc tak obtížné, že se k tomuto cíli dosud žádná společnost na světě nepřiblížila.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.