Foto: se svolením Google

Na co se můžeme těšit na konferenci Google I/O 2023

Společnost Google využívá svou vývojářskou konferenci I/O mimo jiné i k uvedení nebo předpremiéře svého nového hardwaru. Čeho se dočkáme na letošní akci, která se koná již 10. května? Podle všeho se zdá, že v tomto ohledu by mohlo jít o jednu z nejzajímavějších událostí.

Jedním z nejvíce očekávaných zařízení je skládací telefon Pixel Fold, který se podobně jako řada Galaxy Z Fold od Samsungu rozkládá jako kniha. Podle dosavadních informací bude mít 5,8palcový 120Hz externí displej a 7,6palcový 120Hz interní displej. Pochlubí se silnějšími rámečky než Z Fold, ale má být vybaven odolným pantem téměř bez mezer a baterií, která při běžném používání vydrží 24 hodin. Pixel Fold se údajně začne prodávat v červnu za cenu kolem 1 700 dolarů a možná bude vybaven čipem Tensor G2 z modelu Pixel 7. Informace o fotoaparátu jsou dosud nejednoznačné.

Cenově dostupnější by měl být chystaný telefon Pixel 7a, který by mohl odstranit některé nedostatky modelu 6a. Designově by se sice příliš lišit neměl, ale měl by obsahovat rychlejší 90Hz displej, bezdrátové nabíjení a 64megapixelový hlavní fotoaparát. Možná se dočkáme také čipu Tensor G2 s 8 GB RAM. I tak by měl tento nejnovější model vyjít o 50 dolarů dráž než jeho předchůdce, prodávat se bude za 499 dolarů (objednat jej bude možné od 10. května).

Kromě dvojice telefonů se dočkáme také tabletu Google Pixel, který byl představen již na loňském veletrhu I/O a znovu na podzim. Nyní je reálná šance, že tentokrát bude tento tablet s Androidem konečně uveden na trh.

Dále se můžeme těšit na oficiální debut systému Android 14. Testovací verze jsou k dispozici od února a Google plánuje vydat hotový operační systém koncem léta. Nepřekvapilo by nás také, kdyby se na letošní akci I/O objevil náhled Pixelu 8, možná se dočkáme také pokračování chytrých hodinek Pixel Watch a příjemným překvapením by byly také brýle pro rozšířenou realitu. Google však může mít v rukávu spoustu dalších překvapení. Nám proto nezbývá, než si počkat do 10. května.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.