Foto: Pxfuel

Netflix uvažuje o vlastní cloudové herní platformě

Mike Verdu, americký manažer, producent a autor počítačových her ve společnosti Netflix, na úterní konferenci TechCrunch Disrupt prozradil zajímavou zprávu – Netflix vážně uvažuje o vytvoření vlastní cloudové herní platformy.

Netflix se již vloni vrhl do herního průmyslu se svou nabídkou mobilních her. Nicméně nyní chce svoji nabídku dále rozšířit a pravděpodobně i využít své dosavadní zkušenosti se streamováním dat.

„Velmi vážně zkoumáme nabídku hraní v cloudu, abychom tak mohli oslovit také hráče využívající televizor a počítač,“ řekl Verdu. „Budeme k tomu přistupovat stejně jako v případě mobilních zařízení, začneme tedy v malém, vše dobře promyslíme, a až pak budeme budovat dál. Ale je to krok, o kterém si myslíme, že bychom ho měli udělat, abychom vyšli vstříc uživatelům tam, kde jsou, na zařízeních, kde Netflix konzumují.“

Tato zpráva přišla ve stejný den, kdy společnost odhalila, že má ve vývoji dalších 55 her. Přichází však také v návaznosti na překvapivou zprávu společnosti Google, která naopak potvrdila, že ukončí svou vlastní nabídku cloudových her Stadia (více informací v tomto článku).

Netflix věří, že může uspět tam, kde Google neuspěl, protože cloudové hraní by mělo být „jen“ jakousi „přidanou hodnotou“ obchodního modelu Netflixu. „Nežádáme po vás předplatné jako náhradu konzole, takže jde o zcela jiný obchodní model,“ řekl Verdu. „Doufáme, že se z toho časem stane zcela přirozený způsob hraní her, ať jste kdekoli.“

Verdu také uvedl, že Netflix otevírá nové herní studio v Kalifornii, které povede Chacko Sonny, hlavní producent značky Overwatch.

Zdroj: theverge.com