Foto: se svolením PlayStation

PlayStationu VR2 se dočkáme na začátku roku 2023

Nejnovější příspěvky společnosti Sony na Twitteru a Instagramu napovídají, že se headsetu PlayStation VR2 dočkáme již „začátkem roku 2023“. Sony v posledních několika měsících postupně sdílela informace o této chystané náhlavní soupravě, ale až nyní máme konečně jasnější časový rámec, kdy se na ni můžeme těšit.

Již začátkem letošního roku společnost zveřejnila podrobnosti o designu náhlavní soupravy a později se pochlubila také lákavými parametry. PlayStation VR2 toho slibuje skutečně hodně – bude vybaven displeji, které nabízejí rozlišení až 4K a umí pracovat s frekvencí 90 nebo 120 Hz, potěší také zorné pole 110 stupňů a funkce foveated rendering, která vykresluje některé části obrazu ostřeji než jiné. Náhlavní soupravu přitom bude možné ke konzoli připojit pouze pomocí jediného USB-C kabelu.

Při uvedení na trh budou mít uživatelé k dispozici přibližně 20 hlavních her, mezi nimiž se objeví například tituly zasazené do univerza Horizon a Walking Dead, stejně jako VR verze her No Man’s Sky a Resident Evil Village.

Na rozdíl od původní náhlavní soupravy PlayStation VR nebude PS VR2 ke sledování pohybů hráče využívat kameru připojenou ke konzoli, ale místo toho bude využívat inside-out tracking (podobně jako Quest 2), při němž se o sledování pohybu starají kamery na samotném headsetu.

Společnost Sony také ukázala ovladače ve tvaru koule, které budou mít adaptivní spouště a haptickou zpětnou vazbu, jakou nabízí ovladač Sony DualSense pro PS5. Budou také vybaveny detekcí dotyků prstů, která dokáže automaticky rozeznat, kde máte položený palec, ukazováček nebo prostředníček. Ovladač PS VR2 bude kompatibilní pouze se systémem PS5.

PS VR2 by nicméně mohla ihned po svém vydání čelit tvrdé konkurenci. Špičková náhlavní souprava Project Cambria společnosti Meta má vyjít koncem tohoto roku. Ani u jednoho zařízení ale ještě neznáme cenu. A také Apple by mohl na začátku roku 2023 odhalit svůj dlouho avizovaný headset pro smíšenou realitu.

Zdroj: theverge.com