Foto: se svolením Block

Po Facebooku mění název další velká společnost – ze Square je Block

Se změnami názvů velkých společností jako by se v poslední době roztrhl pytel. Zatímco koncem října se přejmenovala společnost Facebook na Metu (více informací v tomto článku), nyní následuje další velká společnost Square, která se zaměřuje na poskytování finančních služeb. Její nový název zní jednoduše Block.

Tuto společnost spoluzaložil nyní již bývalý generální ředitel Twitteru Jack Dorsey (o odstoupení si můžete přečíst více zde). Zprávu společnost oznámila ve středu. Důvodem ke změně názvu je skutečnost, že Square kromě nabídky finančních služeb letos nově získala většinový podíl v hudební streamovací službě Tidal.

„Změna názvu – Block jde ruku v ruce s růstem společnosti,“ uvedla společnost v tiskové zprávě. „Od svého založení v roce 2009 společnost pod svá křídla přijala Cash App, Tidal či TBD54566975. A právě změna názvu vytváří prostor pro další růst. Block je zastřešujícím názvem pro ekosystém více firem.“

Block nicméně uvádí, že nový název s sebou nepřinese organizační změny. Nový název by měl platit přibližně od 10. prosince. Tato změna byla oznámena jen dva dny poté, co Jack Dorsey odstoupil z funkce generálního ředitele Twitteru. Dříve přitom působil jako generální ředitel Twitteru i Square současně. I nadále zůstává generálním ředitelem společnosti Block.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.