Foto: se svolením Zouton/OnLeaks

Představení OnePlus 10 Pro se dočkáme v lednu, bude jediným modelem desáté řady

Společnost OnePlus již brzy odhalí svůj nejnovější smartphone – OnePlus 10 Pro. Podle generálního ředitele Pete Laua bychom se ho měli dočkat již příští měsíc. „OnePlus 10 Pro, uvidíme v lednu,“ napsal stručně Lau na Weibo.

Pokud se tak skutečně stane, OnePlus změní svoji tradici. V posledních letech totiž docházelo k odhalování nových smartphonů pravidelně v březnu nebo dubnu (obvykle poté, co Samsung debutoval s nejnovějšími telefony řady Galaxy S).

To ale nebude jediný rozdíl oproti tomu, na co jsme u OnePlus zvyklí. Podle dosavadních informací se totiž zdá, že společnost tentokrát odhalí pouze jeden telefon namísto klasické sestavy základního modelu, který doplňuje špičkové zařízení. Mimo to dříve OnePlus navazovalo na své vlajkové telefony modely řady T, letos však model 9T nevyšel. Změn je tedy více.

Lau již dříve uvedl, že zařízení desáté řady budou disponovat novým operačním systémem založeným na Androidu 13, který OnePlus sdílí se společností Oppo (obě společnosti se letos formálně spojily pod BBK Electronics, přičemž OnePlus se stal podznačkou Oppo).

Co se ještě týče OnePlus 10 Pro – již dříve unikly neoficiální rendery, na jejichž základě můžeme říci, že novinka se opět pochlubí fotoaparáty Hasselblad. Dočkat bychom se měli také 6,7palcového QHD+ displeje s obnovovací frekvencí 120 Hz. Lau navíc začátkem prosince potvrdil, že chystané zařízení bude využívat nový čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.